Гігієна і догляд, купання
Почнемо з того, що купання дитини має проходити в приміщенні без протягів і навколишнього температурою не менше 20 градусів. Воду слід нагріти до 30 градусів (не більше 37). Закривати двері у ванну не обов'язково, щоб не створювати великий перепад температури після купання. Воду можна використовувати з під крана, кип'ятіння вона не потребує. Додайте у воду, настояну травичку, наприклад череду, щоб вода забарвилася в коричневий колір. Ця травичка раслабит малюка і позитивно пом'якшить його шкіру, усунувши сухості і роздратування.
Дитяча ванночка дозволяє спростити цю процедуру, так як має зручну форму і розмір, що дозволяє підійти до малюка з будь-якого боку. Бувають такі види дитячих ванночок:
- класична дитяча ванночка
- дитяча ванночка зі зливом (пробочкой, яка висмикується і вода стікає через дно ванни), більше підійде мамам, які купають дитину без присутності сильної статі, і не мають можливості підняти і перевернути ванну для зливу води
- дитяча ванночка з термометром, термометр у ванночці не має повноцінний функціонал, він показує холодна, нормальна або гаряча вода, але не показує температуру в градусах
- анатомічна дитяча ванночка, яка має анатомічні виїмки, в які поміщається малюк, ідеальна тільки для зовсім маленьких
Зручним атрибутом є окремий термометр для дитячої ванночки, він має індикатори, які показують досягла вода нормальної температури, а також показує температуру води в градусах, при чому завмер триває протягом однієї-двох хвилин.
Спростити процедуру купання і розвантажити руки і спину батьків дозволяють матрасики для купання новонародженого, а також підставки і гірки для купання. Уклавши малюка на матрацик або гірку Ви зможете спокійно зайнятися дитячої гігієною і не думати про те як же однією рукою утримувати і мити малюка одночасно.
Після купання малюка слід загорнути в дитячий рушник для купання, воно виготовлене із спеціального матеріалу, який добре тягнеться і дуже швидко вбирає вологу. рушник для купання дитини або пелюшки для купання новонародженого є спеціальний куточок капюшон, який накриває голову немовляти і не дозволяє їй стрімко втрачати тепло після банних процедур.
Якщо потрібно полегшити процедуру купання малюка, набрати у ванну більше води і дати малюкові свободу дій - на допомогу прийде коло на щею для купання новонародженого. Він не дає голівці малюка опуститися під воду і утримують його у вертикальному положенні відносно поверхні води. Дані круги для купання не тиснуть дитині, мають ручки для утримування малюка, а також брязкальце всередині. На ряду з брязкальцем у колі увесилить процедуру купання дозволяють іграшки в дитячу ванночку, вони виготовляються із спеціальних матеріалів, що не дає нашкодити малюкові.
Після купання саме час зайнятися гігієною новонародженого, підстригти нігтики (для цього у нас є спеціальні дитячі манікюрні ножиці із закругленими кінчиками, або ж цілий дитячий манікюрний набір), почистити вушка дитячими ватяними паличками.
Почистити носик новонародженого це Ваш обов'язок, так як дитина ще не вміє самостійно висякати слиз або шморгать носиком, зробити це Ви можете спеціальним пристосуванням під назвою "назальний аспіратор для новонародженого" або ж соплеотсос в народі.
Не помешает проверить температуру новорожденного электронным термометром с гибким носиком, который удобен, противоударный и не надавит малышу. Температура ребенка в первый год жизни может колебаться от 36 до 38 градусов и это является нормой, так как терморегуляция малыша не достигла финальной стадии развития.
После купания желательно нанести немного присыпки на проблемные зоны новорожденных (паховые, подмышечные, коленные и шейные сгибы и складочки)
Данные процедуры необходимо проводить после каждого купания